Almanca Dil Kursu - Almanca Aile Birleşimi Kursu

En İyi Nitelikli Almanca Kursu - En İyi Almanca Aile Birleşimi Kursu

 

Almanca Dil Kursu

Almanca Dil Kursu tecrübeli öğretmenler yardımıyla, seviyenize uygun eğitim müfredatı ile kısa sürede başarılı sonuçlar alabilir ve Almanca dil yetkinliğinizi geliştirebilirsiniz.

Almanca eğitimlerimiz Avrupa Dil Portföyünün Biçim ve İşlevi doğrultusunda aşağıda yer alan yetkinlikleri öğrenciye katmayı hedefler:

  • Dinleme
  • Okuma
  • Karşılıklı Konuşma (Dialog)
  • Sözlü Anlatım (Monolog)
  • Yazılı Anlatım

 

Anfänger A1,1 + A1.2 = A1 (Kişisel kullanıcı)  Başlangıç Seviyesi

A1 Almanca Dil Kursu

Bu seviyede, almanca öğrenmeye sıfırdan başlayan öğrenciler Almanca dil bilgisini temel mantığını ve cümle yapılarını sistematik biçimde öğrenecekler.

Zorunlu olmamakla birlikte türkçe dil bilgisine hakim olmanız Almanca gramerin mantığını anlamanıza katkı sağlayabilir. Öğrenciler kurs süresince ve sonunda “ Günlük hayatta iletişim, aile ilişkileri ve çevre, alışkanlıklar ve tercihler, geleceği planlama, geçmişi anlatma ” gibi konularda dinleme okuma, yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgi ve becerilerini kazanacaklardır.

Bu kapsamlı programı tamamlayan öğrenci 124 saat  A1 seviyesine uygun yazılmış tüm metinleri okuyup anlayabilecek, basit mektuplar yada paragraflar yazabilecektir. Ayrıca bu seviyedeki kelimeleri doğru telaffuz etmeyi de öğreneceği için temel seviyede duyduğunu anlama ve doğru tonlama ile konuşma becerisine sahip olacaktır.

Anfänger mit Vorkenntnissen A 2.1 + A 2.2 = A2 (sosyal kullanıcı) 

A2 Almanca Dil Kursu

Bu program öğrenciye günlük hayat ve olaylar, yaşanan deneyimler, giyim ve moda, sağlık ve beslenme, doğa ve çevre kuralları, bilim, sanat ve teknoloji, alışveriş, eğitim ve iş hayatı ile ilgili güncel konularda beceri kazandırmayı hedefler.

Bu seviyi başarıyla tamamlayan öğrenci, kişilerarası diyaloglar ve sohbetler, telefon görüşmeleri, market ve pazar konuşmaları gibi sosyal bilgi alışverişinde bulunması gerektiğini doğrudan öncelik alanları ile ilgili ifadeleri anlayabilir ve konuşmayı sürdürebilir.

Reklam, prospektüs, menü, tarife ve ilanları anlayabilir. Kişisel mektupları okuyabilir ve cevap yazabilir.

Mittelstufe B1.1 + B 1.2 = B1 (Bağımsız Kullanıcı) Orta Seviye

B1 Almanca Dil Kursu

B1 Seviyesi için hazırlanan program da hedef öğrenciye sosyal ortamlarda karşılaşılması muhtemel diyalogları daha iyi anlayabilecek, telaffuz yeteneğini kazanabilecek,  becerileri (dinleme, okuma, yazma, konuşma) etkin bir şekilde kullanabilecektir.

Bu programı başarı ile bitiren öğrenci bir konuşmayı başlatıp uygun şekilde sürdürüp sonlandırabilir dereceye erişecektir. Radyo ve televizyon yayınlarındaki güncel olayları ana hatları ile anlayabilir hedef dilin konuşulduğu ülkeye gittiğin de karşılaşılan durumların çoğunluğunun üstesinden gelebilir. Olayları, deneyimlerini, hayallerini, beklentilerini , isteklerini tanımlayabilir, planla ve düşünceleri sebeplendirebilir.

Fortgeschrittene b2.1 + b 2.2 = b2 (İleri Seviye Kullanıcı) 

B2 Almanca Dil Kursu

Bu programı öğrenciye kendi uzmanlık alanı ile ilgili konuları somut ve soyut konulu metinleri ana hatları ile anlayabilecek bilgi ve becerileri kazandırmayı hedefler.

Ayrıca söz konusu sınavlarda (Erasmus, Testdaf B2) karşımıza çıkabilecek gramer yapılarını önemli bir kısmını öğrenmemizi sağlar. Bu programı tamamlayan öğrenci ana dildeki konuşmacılarla çoğunlukla rahat bir şekilde diyalog kurabilir. 

Bir çok konuda ayrıntılı metinler yazılabilir, bir fikri yorumlayabilir artı ve eksilerini belirleyebilir dereceye erişecektir. 

Almanya Aile Birleşimi Nedir?
Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Almanya’da yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmesi veya Türkiye’de yaşayan reşit olmayan çocuklarını Almanya’ya alması için başvurması gereken vize, Almanya Aile Birleşimi Vizesidir. Almanya Aile Birleşimi Vizesi Ulusal (D tipi) Vize kategorisinde yer almaktadır.

Bu tip uzun süreli vizeler için başvurular doğrudan Almanya Konsolosluğu’na veya Almanya Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Almanya Federal Cumhuriyeti yetkililerince belirlenen evraklar Aile Birleşimi Vizesine başvuru yaparken ibraz edilmelidir. Başvuru yapacağınız duruma göre gerekli evraklar değişkenlik göstermektedir.  Bu evraklarda dikkat edilmesi gereken en önemli şey, evrakların güncel tarihli ve ıslak imzalı olmasıdır. Bazı durumlarda Almanya Konsolosluğu yetkilileri sizden ibraz ettirmeniz gereken evraklara ek olarak başka evraklar isteme hakkına sahiptirler. Almanya Aile Birleşimi Vizesi hakkındaki güncel evrak listesini ve diğer prosedürleri Vize Merkezi Almanya Departmanı uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Almanca Aile Birleşimi Kursu 
Aile birleşimi (Alman veya Almanya’da yaşayan bir yabancı eş ile) konusunda her iki eş için prensip olarak asgari 18 yaş sınırı geçerli olmaktadır. Bununla birlikte, özellikle aile birleşimi çerçevesinde ülkeye gelecek olan bireylerin Almanya’da uyum süreçlerini kolaylaştırmak için, Almanya’ya giriş yapmadan önce basit Almanca dil bilgilerinin kanıtlanması gerekmektedir. Beklenen en basit seviyede Almanca bilgileri, örneğin "Eğitim durumunuz nedir?" veya "Bu aralar çalışıyor musunuz"? gibi sorulara cevap verebilmek gibi. Uyum gereksinimleri belirgin bir şekilde az olan yabancılar, dil bilgilerini kanıtlama zorunluluğundan muaf tutulurlar.

Bu, örneğin üniversite ve yüksek okul diploması olan kişiler için geçerlidir. Mülteci statüsüne sahip kişiler, Avrupa Birliği vatandaşları ve Almanya’ya daha önce de vizesiz giriş yapabilen yabancıların eşleri için bazı istisnalar geçerlidir. Alman vatandaşı olan bir eşle yapılan aile birleşiminde de belirli şartlar altında kendi geçimi sağlama şartı aranabilir.

Almanca, Dünya da 100 milyondan fazla insanın anadili olarak kullanılmaktadır. Almanca biliyor olmanız size sanayi, teknoloji ve otomotiv gibi uluslararası alanda Almanya’nın ön planda olması nedeniyle Almanca kariyer planlamasında yer verilmesi gereken, değerli bir dildir. Ücretsiz katılım sağlayacağınız  seviye belirleme sınav sonucunuza göre Almanca seviyenize uygun eğitim müfredatı ile kısa sürede Almanca dil yetkinliğinizi kazanacaksınız.

Bursa Almanca Kursu

Bursa Almanca Kursu ile Almanca dil seviyenizi geliştirerek ana dili Almanca olan  insanlarla rahatlıkla iletişim kurabilir, kariyerinize Almanca öğrenerek katkı sağlayabilirsiniz. Her bir seviyede yazma, okuma, konuşma ve dinleme olmak üzere dört temel dil becerisine odaklanarak bu becerilere sahip olmanız amaçlanır.

Türkiye’nin en nitelikli eğitmen kadrosu ile tecrübeli eğitmenleri ile Bursa Almanca Kursu tavsiye sorularında ön plana çıkan seviyenize uygun 4 temel beceri odaklı metotlarımızla dil yetkinliklerinizi başlangıç düzeyinden hedeflediğiniz seviyeye çıkartıyoruz. Bursa en iyi Almanca Kursu ile eğitim modelimiz, sıkıcı detaylardan kaçınılarak oluşturulmuş ders içeriğimizle tamamen öğrenmeye dayalı, kalıcı öğrenme teknikleriyle sizlere en iyi Almanca eğitimini sunmaktayız.

İhtiyacınıza yönelik konuşma kalıplarıyla Almanca dil yetkinliği seviyenizi üst noktalara birlikte çıkarıyoruz. Sıfırdan başlayıp Almanca öğrenebilirsiniz. Akademik Bursa Almanca Kursu ile temelden ileri düzeye kadar dil kabiliyetlerinizi geliştirebileceğiniz alanında uzman kadromuzla Almanca dil seviyenizi istediğiniz noktaya taşıyoruz.

Alacağıınız Bursa Almanca Kursu ile 4-6 kişilik sınıflarda özel ders niteliğinde dersleriniz işleniyor, dilerseniz online ya da özel ders şeklinde derslerinizi takip edebilirsiniz. Eğitiminizin sonunda, dili doğal akışında öğrenebilir ve en etkili şekilde kullanabilirsiniz. Sizler de Almancayı en iyi şekilde öğrenmek istiyorsanız, Akademik Yabancı Dil Kursunu tercih edebilirsiniz.

 

Ön Bilgi Formu
Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için hemen formu doldurunuz.
Öğrencilerimizin Görüşleri
Yıllardır deneyimlediğimiz yabancı dil eğitimi tecrübemiz ile75.200 + Öğrenci Görüşleri Öğrencimizin yabancı dil eğitimi hikayesinde yer edinmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz...
Diğer Kurslarımız
Bursa İngilizce Kursu, Denizli İngilizce Kursu, Manisa İngilizce Kursu, İzmir İngilizce Kursu ve son olarak Ankara İngilizce Kursu kampüslerimizde Yabancı Dil Sınavlarına Yönelik Kurslar, Temel İngilizce, Sınav İngilizcesi ve Akademik İngilizce programları sunuyoruz.
Mesaj Gönder