GRE Sınavı- GRE Hazırlık Kursu- GRE Özel Ders

GRE (Graduate Record Examination) sekiz bilim dalı üzerinde lisansüstü yapmak isteyen öğrencilerin yeterliliğini ölçmek için yapılmaktadır.

 GRE Dil Kursunu kimler alabilir ?

Sekiz bilim dalı üzerinde lisansüstü yapmak isteyen öğrencilerin yeterliliğini ölçmek için yapılmaktadır. 

Biyokimya, Hücre ve Moleküler Biyoloji, Biyoloji, Kimya,   İngiliz Edebiyatı, Matematik, Bilgisayar Bilimleri,  Psikoloji, Fizik bölümlerinden oluşmaktadır.

Sınavı Soru Dağılımı

Öğrencilerin sözel, sayısal, yazma ve düşünme becerilerini ölçmektedir.

GRE General Test Sınavı 3 saat sürmektedir ve bilgisayar tabanlıdır. Sayısal, sözel, analitik olarak üç bölümden oluşur , ve sorular çoktan seçmelidir bu bölümleri tamamladıktan sonra ek olarak kompozisyon ve makale yazacağınız iki bölüm daha bulunmaktadır.

GRE Subject Test kısmı sekiz bilim dalı üzerinde lisansüstü yapmak isteyen öğrencilerin yeterliliğini ölçmek için yapılmaktadır. Bazı okullar General Test ile beraber Subject Test’i de şart koşmuşlardır.

  • General Test ETS merkezince görevlendirilmiş sınav merkezlerinde yapılmaktadır. Türkiye’de genellikle GRE General Test bilgisayar ortamında yapılmaktadır.

GRE sınavının öğrencilerden bekledikleri; odaklanma yeteneği, matematik, mantık, temel dil bilgisi, kavrama ve akıl yürütme becerisi, problem çözme yetkisi ve bu yetenekleri belirli bir zaman diliminde etkin bir şekilde kullanabilmeleridir.

Ön Bilgi Formu
Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için hemen formu doldurunuz.
Öğrencilerimizin Görüşleri
Yıllardır deneyimlediğimiz yabancı dil eğitimi tecrübemiz ile75.200 + Öğrenci Görüşleri Öğrencimizin yabancı dil eğitimi hikayesinde yer edinmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz...
Mesaj Gönder