İş İngilizcesi (Business English) |

İş İngilizcesi

İş ingilizcesinin tanımını en basit anlamda ifade etmek gerekirse, iş hayatında kullanılan profesyonel İngilizcedir diyebiliriz. İş ingilizcesinin odak noktası genel konular değil yalnızca iş dünyası üzerinedir. Bu sebeple iş ingilizcesi normal İngilizceden farklı kavramlar/konular içerir. İngilizce evrensel bir dil olduğu için global şirketlerin ve bu şirketlerde görev yapanların hakim olması gereken bir konudur. İş ingilizcesi eğitimi daha çok kariyerinde yükselmek isteyenler ve kendisini geliştirmek niyetinde olanlar içindir. Örneğin bir şirkette rapor hazırlamak, veriler sunmak, konferans ve toplantılara katılmak için iş ingilizcesi olmazsa olmaz bir unsurdur. Normal günlük dilde konuşulan ingilizce bu tarz profesyonel işler için yeterli olmayabiliyor. Bu noktada iş ingilizcesi öğrenilmesi gereken bir eğitim olarak çalışanların karşısına çıkıyor.

İş ingilizcesinde yabancı müşterilerle ya da iş ortaklarıyla telefonda, mail yoluyla, ya da yüz yüze konuşabilmek için belli bir seviyede olmak gerekiyor. İş hayatında kullanılan bazı temel kalıplar vardır. Doğal olarak sektöre bağlı olarak bu kalıplar değişkenlik gösterebilir. Fakat genel anlamda her sektörde kullanılan ortak bir iş ingilizcesi söz konusudur. Sizlere iş ingilizcesi alanında da hizmet verebilmek için  Akademik Yabancı Dil Kursları eğitim departmanı tarafından Business English Department’i kurulmuştur. Buradaki eğitim modelimiz 4 beceri odaklı Speaking-Reading-Listening-Writing tabanlı etkili iletişim ile gerçekleştirilmektedir. İngilizce iş yazışmalarında kullanılan kalıplar da iş ingilizcesinin bir unsurudur.

İngilizce evrensel alanda en popüler dil olarak kabul edilmektedir. Bu durum ingilizceyi iş dünyasında en baskın dil haline getirmektedir. İş İngilizcesi öğrenerek iş yerinde veya farklı iş ortamlarında faydalı olan ingilizce dil becerilerini anlayarak, iş arkadaşlarınız veya müşterilerinizle kuvvetli ilişkiler kurma güvenini kazanabilirsiniz. İş ingilizcesi ile birlikte mülakat becerilerinizi artırabilir ve kaygılarınızı yok edebilirsiniz. Anlaşılır bir dilde e-postalar yazmak gelen e-mailleri anlamak ve işinizle ilgili sorular  konular hakkında iş ingilizcenizi geliştirebilirsiniz.

İş ingilizcesi eğitimi ile birlikte konuşurken duraklamaları minimuma indirerek akıcı ve ikna edici bir iletişim gerçekleştirebilirsiniz. İş hayatınızda gerekli olan dil kalıplarını, iş terimlerini ve cümle yapılarını öğrenebilir ve bunları kullanırken kendinizi daha rahat ifade edebilirsiniz. İş ingilizcesi ile birlikte sizin için faydalı bağlantılar geliştirebilir ve kariyerinizde daha avantajlı bir pozisyona geçme fırsatını elde edebilirsiniz. Tüm bu olanaklar için İş ingilizcesi öğrenerek geleceğiniz için yeni bir adım atabilirsiniz.

Sizin de iş ingilizcesi ile birlikte yeni bir kariyere başlamak, ya da var olan kariyer yolculuğunuzda kendinizi geliştirmek gibi bir hayaliniz varsa, ana sayfamızda bulunan telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz. Akademik Yabancı Dil Kursu alanında köklü yapılaşması ve nitelikli hocaları ile birlikte sizlere iş ingilizcesi alanında kaliteli bir eğitim fırsatı sunuyor.

Ön Bilgi Formu
Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için hemen formu doldurunuz.
Öğrencilerimizin Görüşleri
Yıllardır deneyimlediğimiz yabancı dil eğitimi tecrübemiz ile75.200 + Öğrenci Görüşleri Öğrencimizin yabancı dil eğitimi hikayesinde yer edinmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz...
Mesaj Gönder